Kontakt:

Miro Futo

42 rokov, ženatý, 2 deti

Som Žilinčan, dvojmetrový chalan z Bulváru.

V Žiline som vyrastal, chodil na školu a s kamarátmi od rána do večera „mastil“ basketbal na „jednotke“. Mojou najväčšou vášňou bol vždy basketbal s ktorým som začal ako 10 ročný na základnej škole Lichardova v Žiline. Naučil ma tímovosti, disciplíne, cieľavedomosti a v neposlednom rade že výsledky neprídu samé od seba ale treba na nich tvrdo pracovať.

Už 42 rokov som hrdým Žilinčanom, za toto obdobie som stihol vyštudovať na SOU -Chemickom v Žiline v odbore mechanik strojov, odohrať 12 extraligových basketbalových sezón po celom Slovensku a Česku, pracovať viac ako 8 rokov pre svetovú firmu ktorá predáva čistiacu techniku a nastavuje čistiace procesy. V neposlednom rade prispieť k zvýšeniu počtu obyvateľov nášho mesta, a to mojou dcérou Adelkou a synom Alexandrom.

Momentálne sa venujem práci s mládežou a deťmi nie len v basketbalovom klube TSM Slávia Žilina, kde začíname našu druhú sezónu s viac ako 50 deťmi, ale pôsobím aj ako tréner v škole, kde sa venujem deťom na 1. stupni základných škôl v rámci hodín telesnej výchovy a vediem ich k správnym pohybovým návykom.

Kandidovať za poslanca som sa rozhodol z viacerých dôvodov. Som presvedčený že Žilina má na viac ako je momentálny stav. Mesto treba rozvíjať vo viacerých sférach, zo športových a pracovných skúseností je mi jasné že treba pracovať koncepčne a vytrvalo. Moje hlavné ciele v ktorých som „doma“ sú čistota mesta, športová infraštruktúra, voľnočasové aktivity pre deti.

Motto: „V tebe musí horieť to čo chceš zapáliť v iných.“